baner bialaczka.net

Białaczka

Na stronie bialaczka.net poruszającym kwestię: Białaczka dla Twojej wygody, stosowane są ciasteczka. W przypadku, jeżeli nie akceptujesz tego - dokonaj korekty konfiguracji własnej przeglądarki WWW. Polityka Prywatności Serwisu
Kliknij by ZAMKNĄĆ
BIAŁACZKA
Spis Treści:
obraztesty na w polsce szczepienie na statystykiobrazilustracjaobrazfotkabiałaczka leczenie leczenieu niemowlaka objawy przepisy leczeniezobaczilustracja

Przyczyny białaczki

Naukowcy nie rozumieją dokładnych przyczyn białaczki. Najprawdopodobniej powstaje ona z połączenia czynników genetycznych oraz środowiskowych.

W niektórych przypadkach jednak, specyficzne czynniki ryzyka można zidentyfikować:

Wszystkie rodzaje nowotworów, które mogą rozprzestrzeniać się w organizmie (nowotwory), w tym białaczka, są uważane za powód nieprawidłowości genetycznych (mutacje). Tutaj uszkodzenie występuje w komórkach macierzystych szpiku. Te specjalne komórki pomagają w produkcji wszystkich innych komórek w krwi. W tym stanie produkcja komórek krwi jest poza kontrolą.

Formy białaczki

Generalnie uważa się, że białaczka występuje, gdy niektóre komórki krwi nabywają mutacji w ich DNA - instrukcja wewnątrz każdej komórki, która prowadzi swoje działania. Lub innych zmiany w komórkach, które nie zostały jeszcze w pełni poznane mogą przyczynić się do powodowania tej choroby. Nieprawidłowości sprawiają, że komórki rosnąć i dzielą się szybciej i żyją dalej, gdy normalne komórki obumrą. Z czasem te nieprawidłowe komórki mogą wyprzeć zdrowe komórki krwi w szpiku kostnym, co prowadzi do mniejszej liczby zdrowych komórek krwi i powoduje objawy choroby.

Lekarze dokonują klasyfikacji choroby w oparciu o szybkości progresji i typy komórek zaangażowanych.

Pierwszym typem klasyfikacji jest jej szybkość rozwoju:

Ostra białaczka. W ostrej formie choroby, anormalne krwinki są niedojrzałe w komórkach krwi (blastów). Nie mogą one normalnie wykonywać swojej pracy, mnożą się zbyt szybko, co sprawia, że choroba pogarsza się w równie krótkim czasie. Ta forma wymaga agresywnego i szybkiego leczenia.

Przewlekła białaczka. Ten typ obejmuje więcej dojrzałych komórek krwi. Te komórki krwi ulegają replikacji lub gromadzeniu wolniej i organizm może działać normalnie tylko przez pewien okres czasu. Niektóre formy przewlekłej białaczki początkowo mogą nie ukazywać żadnych objawów i mogą pozostać niezauważone lub nierozpoznane przez wiele lat.

.

.

.

poprzednia stronanastępna strona
Komentarze: forum wypowiedzi
W tym momencie nie ma komentarzy do artykułu o: "białaczki". Jeśli dodasz własny wpis, będziesz pierwszy!